Google

2008 Ağustos Pagerank Güncellemesi

Selamlar,

Google ne yapmaya çalışıyor gerçekten akıl sır ermiyor. Belli ki algoritmasında, sisteminde değişikliğe gidiyor. Artık eskisi gibi kolay PR değeri alınamıyor, pagerank artık her siteye kolay kolay verilmiyor. Verilse dahi artık eskisi gibi PR 5 site bulmak cidden zorlaştı. Gerçi genelde böyle bir değişikliğe gidildiği için, herkesin PR değerinde düşme olduğu için aslında pek can sıkacak bir durum yok.

Biliyorsunuz geçen ay PR güncellemesi yapılmıştı. Şimdi yeni bir güncelleme daha söz konusu. Digitalpoint forumlarında bu konuya değinmişler, birçok web sitesi sahibi sitelerinde değişikliklerin başladığını belirtmiş. Henüz ne hitman.gen.tr üzerinde, ne de diğer sitelerimde herhangi bir değişiklik oldu, kısa sürede PR değerim güncellenir sanırım. Ayrıca bu güncellemelerin henüz sadece bloglar üzerinde yapılması da ilgi çekici bir durum. Her neyse, umarım PR değerim tekrardan yükselir. Geçen güncellemede en az 3 ile ödüllendirilmeyi beklerken hitman.gen.tr 1’e düşmüştü. :) Halbuki backlink sayım ve hitim oldukça artmıştı. Şimdi bile gün içerisinde en az 500 kişi blog sayfamı ziyaret ediyor.

Bu değişiklikler hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sitelerinizde veya bloglarınızda güncelleme oldu mu? Veya değişiklik başladı mı? Digpagerank ile kontrol ediyorum çoğu DC cevap vermiyor sonuçlara, sanırım bugün yarın güncelleme blog sayfam için yapılır.

%d blogcu bunu beğendi: