Google SEO yahoo

Alexa puanın gelişimine katkı

Geçen gün Neo çok güzel bir makale yayınladı, ben de bayadır sizlere yazmıyorken, en azından güzel bir makale paylaşayım istedim. Makalede çok güzel bir tespit yapılmış, umarım sizler için de bana olduğu gibi faydalı olur.  Buyrun makale aşağıdaki gibi:

belki bilinen ama benim duymadığım, belki de geçersiz ama bana mantıklı gelen bir ayrıntıdır.

alexa ilk 100 siteye baktığımızda 16. sırada imageshack’i görüyoruz. resim yükleme sitesi ve özellikle forumlarda resimleri doğrudan gösteren bir sistem. kısmi de olsa ufak resim kullanımında siteye girişler de oluyor ama dedğim gibi asıl özelliği, resimlerin kaynağı niteliğine sahip olması.

bu mantıkla yola çıkarak, sitelerinizde kullanılan resimler, başka sitelerde de kullanılırsa(kaynak sizin siteniz olacak), resimlerin her görüntülenişi ile sitenizin alexa puanı artacaktır çünkü siteniz ziyaretçi almış gibi, kaynak tüketimi sağlanmış gibi(gibisi fazla) değerlendirilecektir.

dolayısıyla, gelişmesini asıl amaçladığınız büyük siteleri, küçük sitelerinizle destekleyebilirsiniz. küçük sitelerinizde kullandığınız tüm resimleri, asıl sitenizin hostunda barındırın. hem sizin hem de resimleri kullanan diğer sitelerin sayesinde, asıl sitenizin alexa’sı artacaktır.

ne kadar etkili olur konusunda bir öngürüde bulunmaya imkan yok ama denenebilir geldi bana ve deniyorum.

%d blogcu bunu beğendi: