ircd/svs

Crypthon IRCNet

srcmaster’ın son gözdesi IRCNet artık tamamen aktif duruma geldi. Aslında baya bi süredir kullanılıyor ama bir türlü yazma fırsatı bulamamıştım bu konu hakkında. IRCNet sayfasına http://ircnet.crypthon.org/ adresinden ulaşabilirsiniz.

IRCNet ‘de tarayıcınız aracılığıyla rumuz kaydı yapma, memolarınızı okuma, kanal loglarını anlık takip etme  gibi muhteşem özellikler var. 

Peki nedir bu IRCNet? Buna net açıklamayı srcmaster ircnet dokümanları sayfasında yapmış, bir kez de buraya yazalım. IRCNet, UnrealIRCd ve IRC Services ‘in en güncel sürümlerinden oluşan bir platform. Bu platformda da elinizin altında olmasını istediğiniz birçok web uygulaması mevcut. Tabii ki de dikkat edilmesi gereken nokta ise bu imkanların hepsine sadece IRC protokolünün el verdiği derecede ulaşabilir olmanız.

IRCNet, UnrealIRCd üzerine csa 1.2 eklentisi ve IRC Services üzerine crybash1.3-CSA eklentisi kurularak oluşturulmuş, daha detaylı bilgi isteyenler şu sayfadan ulaşabilirler.

Teknik bağlamda tanıdığım en sağlam adam olan srcmaster ‘ın daha rahat bir IRC kullanımı için yapmış olduğu modüllere web sayfasından ulaşabilirsiniz. Modüller tabii ki de ücretli, ayrıca paşam tok satıcıdır, hevesle girmeyin o yüzden :P

irc.crypthon.org adresinden de sunucuya bağlanabilirsiniz : )

%d blogcu bunu beğendi: