Firefox 3 ve Özellikleri

Bu zamana kadar yapılmış en iyi browser olma özelliğini halen gözümde koruyan; Safari, internet explorer 6 ve 7. sürümleri, Opera browserdan kat kat daha iyi olan firefox’un son sürümü yayınlandı. Kullandığım firefox pluginleri yüzünden 3. sürüme bir türlü geçmeye fırsat bulamamıştım. Bugün fikrim değişti ve firefox 3’ü indirip kurdum.

Firefoxta yüklü olan 3 temadan sadece 1 tanesi uyumlu çıktı, o da LittleFox teması. Yazıları ve imajları küçük olduğu için ekran boyutu biraz daha artıyor ve kullanımı daha kolay oluyor diye düşündüğümden littlefox temasını kullanıyordum :) her neyse, gelelim firefox 3 yeniliklerine.

Firefox 3 ile birlikte gelen yeniliklere buradan ulaşabilirsiniz. Gözüme ilk çarpan özelliğiyse, adres çubuğunda yapılan yenileştirmeler. Verdiğim linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz. Şimdi aynı şeyleri teker teker yazmama gerek yok.

Ha bir de, kullanmış olduğum firefox pluginleri (download statusbar, seoquake, fontfinder gibi vs.) hiçbir sorun çıkartmadı. Rahatlıkla sürüm yükseltebilirsiniz.

iyi çalışmalar herkese.

, , , , , , , , , , ,

Powered by WordPress. Designed by WooThemes

%d blogcu bunu beğendi: