Google

Google Chrome Beta

google chromeGoogle‘ın yeni web tarayıcısı Google Chrome Beta bugün kullanıma sunuldu. Hemen indirip denedim, açık konuşmak gerekirse beklediğim gibi oldukça hızlıydı. Gözle görülür aşırı bir fark olduğunu düşünmesem de Firefox’dan daha hızlı çalıştığını düşündüm. (Veya öyle düşünmek istedim, bilemiyorum.)

Tabii ki de benim gibi birçok webmaster için vazgeçilmez olan bir browser var, Mozilla Firefox. Ne olursa olsun firefox eklentilerinden vazgeçemiyor insan. Eğer benim için vazgeçilmez diye düşündüğüm SEOQuake gibi eklentilerin benzerleri bu Google Chrome Beta için de yapılırsa seve seve geçerim sanırım. Görünüşü hoşuma gitti, hızı da iyi firefox’a nazaran.

Bu google zaten ne yaparsa en iyisini yapıyor. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda firefox kadar tutulacağını, hatta firefox’un tahtına oturacağını düşünüyorum. Şu haliyle bile normal bir kullanıcı için tercih edilebilir durumda, hatta tercih edilmeli bile.

Görünüş olarak oldukça iyi hazırlanmış, biraz windows’u andırıyor ama. Bir parça firefox, bir parça da apple’ın üretimi olan Safari Browser varmış gibi.

Merakla takip ediyorum. İlgilenenler şuradan indirebilirler.

%d blogcu bunu beğendi: